Hrubieszowskie myślistwo


W związku z organizacją Okręgowego Hubertusa inaugurującego koniec sezonu myśliwskiego na terenie powiatu hrubieszowskiego Muzeum im. ks. Stanisława Staszica we współpracy z hrubieszowskimi myśliwymi zorganizowało wystawę „Hrubieszowskie myślistwo”.


Otwarcie wystawy 3 października 2009 r. zapoczątkowało obchody Okręgowego Hubertusa. Część oficjalna połączona z przywitaniem licznie przybyłych gości oraz otwarciem ekspozycji odbyła się przed siedzibą Muzeum, zabytkowym dworkiem. Stworzona sceneria połączona z odegraniem hymnu myśliwskiego wprowadziła wszystkich zaproszonych gości w arkana myślistwa.

Na prezentowanej wystawie „Hrubieszowskie myślistwo” można zobaczyć eksponaty i przedmioty udostępnione przez hrubieszowskich myśliwych, a także Wojskowe Koło Łowieckie nr 110 w Hrubieszowie i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: poroża i parostki koziołków, w tym medalowe, skóry zwierzyny łownej, wypreparowane zwierzęta, przedmioty potrzebne każdemu myśliwemu w trakcie polowania oraz wiele innych rzeczy związanych z myślistwem.

Ekspozycja czynna w miesiącach październik-listopad 2009 r. w salach hrubieszowskiego Muzeum.dodał: Justyna Wojtiuk, dnia: 2009-10-13 13:48:38.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: Wielokulturowe cmentarzysko w Czerniczynie - nieznane źródło wiedzy o epoce brązu i wczesnym średniowieczuProjekt: Publikacja katalogu malarstwa Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w HrubieszowieWojownik i księżniczka - wystawa czasowaTowarzystwo Regionalne Hrubieszowskie


TRH


KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria

PROGRAM - STRATY OSOBOWE I OFIARY REPRESJI POD OKUPACJĄ NIEMIECKĄ


straty


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi