„POWIAT HRUBIESZOWSKI NA PRZESTRZENI DZIEJÓW”


29 czerwca br. w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt.: „Powiat hrubieszowski na przestrzeni dziejów”.



Król Władysław Jagiełło

W programie znalazł się występ grupy młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, która zaśpiewała swoisty „hymn” regionu, czyli pieśń „HRUBIESZOWSKA TY ZIEMICO” oraz inne utwory ze stałego repertuaru ZPiTZH. Kolejnym punktem uroczystego otwarcia był wykład otwarty wygłoszony przez Panią dr Agnieszkę Jamroż, która opowiedziała historię powiatu hrubieszowskiego oraz przybliżyła sylwetki znanych ludzi związanych z Hrubieszowem i regionem.


Wystawa została zorganizowana w związku z przypadającą w tym roku 580. Rocznicą utworzenia powiatu hrubieszowskiego. Jest to ekspozycja historyczna dokumentująca historię powiatu na tle przemian administracyjnych, jakie zachodziły w państwie polskim. Zaprezentowane zabytki ukazują historię powiatu od czasów panowania króla Władysława Jagiełły do okresu II wojny światowej.



Więcej w zakładce "wystaw czasowych"

dodał: Justyna Nowak, dnia: 2009-06-26 18:07:36.

Informacje dla zwiedzających



Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w Hrubieszowie - dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.



Projekt "Miecz z Modrynia"



KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria






(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi