zobacz zdjęcia >>

Reminiscencje z dziennika artysty


Ekspozycja czasowa ukazująca spektrum twórczości Jana Popka (1942 – 1980), który urodził się na Zamojszczyźnie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, gdzie pobierał lekcje rysunku, grafiki i malarstwa, następnie studiował na Akademii Sztuk pięknych w Warszawie, gdzie zrobił równolegle dwie specjalizacje: malarstwo ścienne i grafikę. Był współzałożycielem kierunku Wychowanie Plastyczne na UMCS w Lublinie, gdzie uczył rysunku i malarstwa.
Malarz, grafik, miłośnik literatury, twórca tekstów poetyckich. Artysta ekspresyjny, tworzący głównie geometryczne kompozycje abstrakcyjne. Chętnie eksperymentował zarówno z formą jak i kompozycją obrazu. Jego sztuka przedstawia całe spektrum tematów od intymnych przeżyć, poprzez życie rodzinne po komentarze do sytuacji politycznej czy społecznej. Retoryka jego sztuki dotyczy szeregu ludzkich emocji i doznań bez względu na ich zabarwienie emocjonalne. Zafascynowany i pięknem i brzydotą nie miał oporów przed ich łączeniem na płaszczyźnie jednego dzieła.

dodał: Dorota Grzymała, dnia: 2009-02-15 16:59:49.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: Wielokulturowe cmentarzysko w Czerniczynie - nieznane źródło wiedzy o epoce brązu i wczesnym średniowieczuProjekt: Publikacja katalogu malarstwa Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w HrubieszowieWojownik i księżniczka - wystawa czasowaTowarzystwo Regionalne Hrubieszowskie


TRH


KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria

PROGRAM - STRATY OSOBOWE I OFIARY REPRESJI POD OKUPACJĄ NIEMIECKĄ


straty


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi