ZAKOŃCZYŁ SIĘ CYKL WARSZTATÓW HISTORYCZNYCH


3 kwietnia 2009 r. w Muzeum im. ks. St. Staszica zakończył się cykl wykładów, które odbywały się w ramach WARSZTATÓW HISTORYCZNYCH ogłoszonych w związku z KONKURSEM WIEDZY O HRUBIESZOWIE I LUDZIACH Z NIM ZWIĄZANYCH, który cyklicznie organizuje Urząd Miasta Hrubieszów oraz Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy z Muzeum.


Warsztaty skierowane były do uczniów klas I i II gimnazjów oraz klas I i II szkół ponadgimnazjalnych z terenu Hrubieszowa. Pracownicy merytoryczni Muzeum przeprowadzili urozmaicone multimedialnymi prezentacjami wykłady z zakresu archeologii, historii, etnografii oraz sztuki. W ramach przygotowania do pisania prac konkursowych uczniowie zapoznali się nie tylko z regulaminem konkursu i wymogami formalnymi, ale również poznali różnorodne dziedziny i szereg tematów polecanych do opracowania, zapoznali się ze sposobami dobierania odpowiedniej literatury i pracy z tekstami źródłowymi. Ponadto przybliżono uczestnikom jak konstruować bibliografię, przypisy oraz plan pracy.dodał: Dorota Grzymała, dnia: 2009-04-08 20:07:08.

Informacje dla zwiedzającychBitwa nad Bugiem 1018-2018Projekt "Miecz z Modrynia"Projekt: Wielokulturowe cmentarzysko w Czerniczynie - nieznane źródło wiedzy o epoce brązu i wczesnym średniowieczuProjekt: Konserwacja dzieł sztuki Pawła Gajewskiego w celu opracowania, prezentacji i podniesienia standardów przechowywaniaKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria
(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi