Wystawa Roztoczańskiego Parku Narodowego


"PERŁA ROZTOCZAŃSKIEJ PRZYRODY"
Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie zaprasza od początku kwietnia na czasową wystawę zorganizowaną wspólnie z Roztoczańskim Parkiem Narodowym.


W poniedziałek 30 marca w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica odbyło się uroczyste otwarcie wystawy czasowej "PERŁA ROZTOCZAŃSKIEJ PRZYRODY". Gościem honorowym imprezy był Pan Paweł Marczakowski z Ośrodka Edukacyjno Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego, który opowiedział o działalności RPN przybliżając jednocześnie bogactwo jego fauny i flory.

Wykładowi towarzyszyła prezentacja wielu ciekawych fotografii oraz projekcja filmu pt.: "W krainie jodły, buka i tarpana". Na spotkanie przybyła młodzież z hrubieszowskich szkół, dyrektorzy i nauczyciele, regionaliści oraz sympatycy przyrody.

Wystawa została zorganizowana z okazji jubileuszu 35 – lecia działalności Roztoczańskiego Parku Narodowego. W ramach ekspozycji w salach wystaw czasowych Muzeum można obejrzeć liczne fotografie przyrodnicze autorstwa Pawła Marczakowskiego, natomiast główną atrakcją są zgromadzone eksponaty ukazujące faunę RPN.

Ekspozycja będzie trwała do czerwca 2009 roku.
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość projekcji filmu o Roztoczańskim Parku Narodowym. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt w celu przygotowania przez Muzeum sali projekcyjnej.ZAPRASZAMY !

dodał: Dorota Grzymała, dnia: 2009-03-26 14:00:53.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w Hrubieszowie - dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Projekt "Miecz z Modrynia"KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi