Wasztaty archeologiczne


13 marca odbyły się pierwsze, z czterech zaplanowanych na najbliższe tygodnie, warsztatów tematycznych przygotowujących młodzież do wzięcia udziału w KONKURSIE HISTORYCZNYM WIEDZY O HRUBIESZOWIE I LUDZIACH Z NIM ZWIĄZANYCH - IV EDYCJA Tym razem skierowane były one do osób zainteresowanych tematyką archeologiczną


W spotkaniu uczestniczyło 14 uczniów z hrubieszowskich gimnazjów. W pierwszej kolejności przedstawiony został regulamin konkursu (dostępny w całości do pobrania w zakładce KONKURSY). Ponadto omówiono główne publikacje i źródła, z których warto i należy korzystać podczas pisania pracy na temat badań archeologicznych w Kotlinie Hrubieszowskiej. Zaprezentowane zostały również przykładowe tematy, wskazówki dotyczące układu pracy, wstawiania rycin i fotografii oraz budowania prawidłowej bibliografii. Zwrócono uwagę na najczęściej popełniane błędy w poprzednich edycjach oraz na szczególnie punktowane przez oceniających, aspekty pracy.


Najbliższe warsztaty, tym razem dla osób zainteresowanych pisaniem prac z zakresu etnografii regionu, odbędą się w piątek 20 marca o godzinie 15-ej.
W następnym tygodniu zapraszamy na wasztaty dla zainteresowanych historią (27.03) i sztuką (3.04).dodał: B.Bartecki, dnia: 2009-03-18 14:18:09.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi