Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przypadkowe znalezienie zabytku archeologicznego!


Przed tygodniem informowaliśmy o przyznaniu nagrody za przypadkowe znalezienie srebrnego naszyjnika i przekazanie do Muzeum w Hrubieszowie, natomiast dziś... mamy ogromną przyjemność poinformować, że drugi przygotowany przez nas wniosek, a złożony przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Lublinie, także został rozpatrzony pozytywnie!

Słynny w całej Polsce, a nawet w Europie i na świecie średniowieczny miecz odkryty przez Pana Wojciecha Kota w okolicach Modrynia wiosną tego roku, również został uznany za znalezisko o wyjątkowej wartości historycznej i naukowej. Natomiast godna pochwały postawa, jaką wykazał się Pan Wojciech przekazując swoje odkrycie do Muzeum w Hrubieszowie, została pozytywnie oceniona i uhonorowana nagrodą pieniężną Ministra Kultury!

Gratulujemy obu Panom i dziękujemy za zaufanie i współpracę. Dzięki takiej postawie nasza wiedza o przeszłości regionu została znacząco wzbogacona.

dodał: Muzeum, dnia: 2017-12-18 13:53:54.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w Hrubieszowie - dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Projekt "Miecz z Modrynia"KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi