Noc Muzeów 2017 i Dni Otwarte Funduszy Europejskich


Zapowiada się interesujący muzealno - europejski weekend.

W sobotę 20 maja zapraszamy do hrubieszowskiego muzeum, by skorzystać z oferty w ramach Nocy Muzeów 2017, natomiast w niedzielę 21 maja zachęcamy do odwiedzenia nas w Wiosce Gotów w Masłomęczu, przy okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich!

Do zobaczenia
W ramach Nocy Muzeów 2017 w sobotę 20 maja zapraszamy:


12.00 - 24.00 - zwiedzanie wystaw stałych i czasowych.

Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia najnowszej wystawy archeologicznej, na której prezentowane będą zabytki wyjątkowej wartości naukowej i artystycznej. Wiele z nich nie była dotąd eksponowana. "Znalazłem... w gruncie rzeczy", to wystawa, która bez mieszkańców naszego regionu, nigdy by nie powstała.


12.00 - 18.00 - Noc Muzeów dla najmłodszych, czyli zabawy i warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.
W tym roku spróbujemy swoich sił w wykonywaniu barwnej gockiej biżuterii oraz podejmiemy próbę zilustrowania Hrubieszowa wzorując się na mistrzu, profesorze Wiktorze Zinie.


19.00 - "Pod jednym dachem z Legendą" - Szymona Zina wspomnienie o ojcu
Z okazji 10 rocznicy śmierci prof. Wiktora Zina, wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Hrubieszowie, przygotowaliśmy spotkanie, na którym w miłej muzealnej atmosferze chcemy przypomnieć jedną z najważniejszych dla Hrubieszowa sylwetek.


20.00 - "Orkiestra" Pawła Gajewskiego
Zapraszamy na uroczyste odsłoniecie i prezentację najnowszego obrazu autorstwa malarza wywodzącego się z Drogojówki, Pawła Gajewskiego, którego obrazy zajmują szczególne miejsce z zbiorach hrubieszowskiego Muzeum. Obraz absolutnie wyjątkowy, który trzeba obejrzeć!


21.00 - "Znalazłem... w gruncie rzeczy", czyli w jaki sposób Wasze odkrycia kształtują archeologię - kuratorskie zwiedzanie wyjątkowej wystawy.


Zapraszamy do godz. 24.00!

Wstęp wolny


W niedzielę 21 maja zapraszamy do Wioski Gotów w Masłomęczu.

Podobnie, jak w latach poprzednich Wioska Gotów w Masłomęczu będzie uczestniczyć w tegorocznej ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Udział Wioski zgłosiła Gmina Hrubieszów. W tym roku Goci zapraszają do bezpłatnego zwiedzania swojej Wioski w Masłomęczu w dniu 21 maja 2017 r. (niedziela). Tego dnia po raz pierwszy zostanie zorganizowany mini-event, którego współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Program przewiduje m.in.:

- prezentację wykorzystania środków z UE,
- zwiedzanie Wioski Gotów z udziałem przewodnika o godz. 11.00, 13.00, 15.00,
- prezentację dawnego rzemiosła gockiego,
- inscenizację potyczki,
- tor łuczniczy,
- dawną kuchnię gocka,
- dmuchany zamek dla dzieci,

Podczas zwiedzania organizatorzy zapraszają na gocką kuchnię (12.00 – 13.00).

Obok Gminy Hrubieszów, w organizację IV Dnia Otwartego Funduszy Europejskich w Wiosce Gotów w Masłomęczu zaangażowani są: Masłomęckie Stowarzyszenie „Wioska Gotów” i Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.

Zapraszamy.

Wstęp wolny.

dodał: Muzeum, dnia: 2017-05-16 13:39:28.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi