Kolejna publikacja hrubieszowskiego muzeum już w październiku.
W pierwszych dniach marca bieżącego roku informowaliśmy o pomyślnym rozpatrzeniu wniosku i przyznaniu środków finansowych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu dotyczącego opracowania i opublikowania katalogu pt. Malarstwo Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie (program pod nazwą „Dziedzictwo kulturowe 2016”, priorytet „Wspieranie działań muzealnych”). Od tego czasu upłynęło pół roku i dziś z radością donosimy, że projekt jest na końcowym etapie realizacji. Oficjalna promocja katalogu odbędzie się już w październiku i to wówczas oddamy tę publikację do rąk Czytelników. Zadbamy również o to, aby katalog trafił do ważnych i liczących się instytucji kultury i sztuki oraz ośrodków naukowych i bibliotek w kraju i poza nim.


Malarstwo Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie to pierwsza tak obszerna publikacja w całości poświęcona twórcy związanemu z naszym regionem a wciąż jeszcze mało znanemu. Jest to nie tylko katalog ukazujący obrazy z kolekcji hrubieszowskiego muzeum, ale również przewodnik po stałej ekspozycji pt. Galeria twórczości Pawła Gajewskiego prezentowanej w dworku du Chateau. Autorką opracowania jest Dorota Grzymała, kustosz działu sztuki hrubieszowskiego muzeum.

Liczymy, że Czytelnikom przypadnie do gustu kolejna nasza publikacja, dzięki której nazwisko i dokonania twórcze Pawła Gajewskiego na stałe wpiszą się nie tylko do kultury lokalnej, ale też ubogacą kulturę narodową.

Publikację katalogu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Patronat medialny nad promocją katalogu objęły: TVP3 Lublin i Polskie Radio Lublin.

dodał: Muzeum, dnia: 2016-09-27 11:06:31.

Informacje dla zwiedzającychBitwa nad Bugiem 1018-2018Projekt "Miecz z Modrynia"Projekt: Wielokulturowe cmentarzysko w Czerniczynie - nieznane źródło wiedzy o epoce brązu i wczesnym średniowieczuProjekt: Konserwacja dzieł sztuki Pawła Gajewskiego w celu opracowania, prezentacji i podniesienia standardów przechowywaniaKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria
(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi