Dwa projekty dofinansowane ze środków Ministerstwa!


Niezwykle miło nam poinformować, że na opublikowanych niedawno listach zadań wytypowanych do dofinansowania przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oba złożone przez nasze Muzeum wnioski, zostały rozpatrzone pozytywnie!Tym oto sposobem w ramach programu Dziedzictwo kulturowe - Wspieranie działań muzealnych, jeszcze w tym roku ukaże się publikacja, będąca katalogiem malarstwa Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Wniosek przygotowała Pani Dorota Grzymała - kustosz działu sztuki. Na niej również spoczywać będzie przyjemny obowiązek realizacji tego zadania.

Kwota dofinansowania to 23 000 zł.

-------------------------------------------------------------------------

Także w ramach programu Dziedzictwo kulturowe, tyle że w zakresie Ochrony zabytków archeologicznych, kompleksowemu opracowaniu połączonemu z publikacją, podlegać będzie niezwykle interesujące stanowisko archeologiczne w Czerniczynie badane w latach 1981-1985.

Projekt pt. Wielokulturowe cmentarzysko w Czerniczynie - nieznane źródło wiedzy o epoce brązu i wczesnym średniowieczu uzyskał dofinansowanie w trybie dwuletnim; w 2016 roku - 28 000 zł, a w 2017 - 27 000 zł.

Za realizację zadania odpowiedzialni będą: Anna Hyrchała (koordynator projektu), Bartłomiej Bartecki oraz autor badań w Czerniczynie, Pan Wiesław Koman.

-------------------------------------------------------------------------

Bliższe informacje na temat realizowanych działań oraz osób zaangażowanych w poszczególne analizowanie zagadnienia, zamieszczone zostaną w specjalnie utworzonej zakładce na stronie internetowej hrubieszowskiego Muzeum.dodał: Muzeum, dnia: 2016-03-08 10:37:52.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi