zobacz zdjęcia >>

Pocztówka z Kresów - wystawa


9 stycznia 2009 r. w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Pocztówka z Kresów”. Ekspozycja jest efektem współpracy z hrubieszowskim regionalistą Panem Mieczysławem Zapałą, który już od kilku lat kolekcjonuje kartki pocztowe z miastami kresowymi.
Pan Mieczysław Zapała jest członkiem Zarządu Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau. Jego zbiór pocztówek z miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej liczy obecnie około tysiąca sztuk i jest to największa tego typu kolekcja na terenie Lubelszczyzny. Wszystkie prezentowane w Muzeum kartki pochodzą z I połowy XX wieku. Gościem honorowym podczas uroczystego otwarcia wystawy był Maciej Płażyński Przewodniczący Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Warszawie, który w swoim przemówieniu przybliżył wszystkim działalność tej organizacji. Wystawa „Pocztówka z Kresów” będzie w ekspozycji do końca marca 2009 r. Serdecznie zapraszamy do jej zwiedzania.

dodał: Bartłomiej B., dnia: 2009-02-15 16:40:22.

Informacje dla zwiedzającychBitwa nad Bugiem 1018-2018Projekt "Miecz z Modrynia"Projekt: Wielokulturowe cmentarzysko w Czerniczynie - nieznane źródło wiedzy o epoce brązu i wczesnym średniowieczuProjekt: Konserwacja dzieł sztuki Pawła Gajewskiego w celu opracowania, prezentacji i podniesienia standardów przechowywaniaKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria
(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi