MIKOŁAJKI MUZEALNEZ przyjemnością informujemy, że od 6 do 31 grudnia 2013 r. wstęp do Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie jest bezpłatny!


Niniejsza promocja jest mikołajkowo-świątecznym prezentem od hrubieszowskich muzealników dla wszystkich zainteresowanych przyjemnym i pożytecznym spędzeniem czasu w jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków naszego miasta. Ponieważ grudzień to czas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, zachęcamy do skorzystania z okazji i zaproszenia swoich bliskich do „dworku du Chateau”, gdzie choć na chwilę można oderwać się od codziennego zabiegania i zgiełku. Prezentowane w ramach wystaw stałych i czasowych zabytki opowiedzą Państwu niejedną fascynującą historię. Zapraszamy do zwiedzania, wspominania, pobudzania wyobraźni i prowadzenia ciekawych dyskusji.

W ramach wystaw stałych zobaczycie Państwo fascynujące zabytki prezentujące archeologię regionu oraz jego bogatą historię, etnograficzne dziedzictwo a także piękne i ciekawe prace malarskie.

Prezentowane obecnie wystawy czasowe:

„Między malarstwem a literaturą” – akwarele prof. Stanisława Leona Popka,

„Podziemny Hrubieszów” – ekspozycja przygotowana i udostępniona przez Stowarzyszenie Podziemny Hrubieszów.

„Od Horodła do Horodła, unia horodelska - dzieje i pamięć (1413-2013)” – wystawa towarzysząca obchodom 600-lecia Unii Horodelskiej, przygotowana przez Muzeum Zamojskie w Zamościu.

Opłata obowiązuje jedynie za przewodnika.

Zapraszamydodał: Muzeum, dnia: 2013-12-06 08:32:47.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w Hrubieszowie - dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Projekt "Miecz z Modrynia"KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi