Ferie w Muzeum - podsumowanie I edycji akcji "Zabierz dziecko do muzeum"


W ramach zimowych ferii w dniach od 9 do 24 lutego 2013 roku Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie zaprosiło dzieci oraz ich rodziców i opiekunów do nieodpłatnego zwiedzania wszystkich prezentowanych obecnie wystaw.
Ferie zimowe 2013 dobiegły końca, w związku z czym przyszedł czas na podsumowanie pierwszej edycji akcji pod hasłem „Zabierz dziecko do Muzeum”. Wraz z początkiem ferii w hrubieszowskim Muzeum zagościł gwar licznie przychodzących dzieci i młodzieży, dla których przygotowaliśmy specjalne atrakcje. Zwiedzanie Muzeum zamieniło się w poznawanie tajników pracy muzealnika, a jedna z sal ekspozycyjnych stała się istnym "placem zabaw”" Każdy z uczestników ferii w Muzeum mógł narysować pracę inspirowaną wizytą i pobytem w dworku du Chateau, dla najmłodszych były przygotowane kolorowanki. W programie znalazło się również sklejanie kopii gockich naczyń oraz zabawy plastyczne o charakterze integracyjnym.

W ciągu dwóch tygodni odwiedziło nas ponad 200 osób, w tym 8 grup wycieczkowych, a wśród nich: dzieci z klasy III B z Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie, czytelnicy Filii Nr 1 i Nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie, czytelnicy Bibliotek w Czumowie, Dziekanowie, Moniatyczach i Stefankowicach. Powstało 135 prac rysunkowych i kolorowanek. Największym zainteresowaniem cieszyła się niepodzielnie archeologia.

Ferie w Muzeum były nowym i jak się okazało bardzo cennym doświadczeniem również dla muzealników. Z ciekawością i przejęciem podeszliśmy do zadania, jakie przed sobą postawiliśmy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom i opiekunom za okazany entuzjazm, za moc wrażeń i pozytywnej energii oraz za tchnięcie w Muzeum młodzieńczej radości. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję.

Zapraszamy również do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia, zamieszczoną na muzealnym Facebook'u.

dodał: Muzeum, dnia: 2013-02-04 22:35:23.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w Hrubieszowie - dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Projekt "Miecz z Modrynia"KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi