Skarby Czermna - Noc Muzeów 2012


W kwietniu 2011 roku w Czermnie koło Tyszowiec, w trakcie badań prowadzonych przez Instytut Archeologii UMCS, odkryte zostały dwa zupełnie wyjątkowe skarby biżuterii wczesnośredniowiecznej. Nie ma wątpliwości, że są to przykłady znalezisk zasługujących na miano sensacji roku w polskiej archeologii. Nie przypadkiem znalazły się w rankingu dziesięciu największych odkryć National Geographic - i wygrały ten plebiscyt!


Niezwykle miło nam ogłosić, że Muzeum Regionalne im. J. Petera w Tomaszowie Lubelskim oraz Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie, w ramach tegorocznej akcji NOC MUZEÓW 2012 postanowiły udostępnić zwiedzającym w Hrubieszowie wspomniane precjoza. Niech będzie to zapowiedź wystawy, która prezentowana w Muzeum tomaszowskim jesienią br. ma szansę stać się najważniejszym wydarzeniem kulturalnym naszego regionu.
Zapraszamy do Muzeum, gdzie skarby z Czermna nie będą jedyną atrakcją przygotowaną z okazji NOCY MUZEÓW.Zabytki prezentowane będą w Muzeum w Hrubieszowie w dniach 19-20 maja 2012 - wstęp bezpłatny.dodał: Muzeum, dnia: 2012-05-12 21:38:28.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: Wielokulturowe cmentarzysko w Czerniczynie - nieznane źródło wiedzy o epoce brązu i wczesnym średniowieczuProjekt: Publikacja katalogu malarstwa Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w HrubieszowieWojownik i księżniczka - wystawa czasowaTowarzystwo Regionalne Hrubieszowskie


TRH


KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria

PROGRAM - STRATY OSOBOWE I OFIARY REPRESJI POD OKUPACJĄ NIEMIECKĄ


straty


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi