Wydarzenie KULTURY 2011


W dniu 23 stycznia lubelska redakcja Gazety Wyborczej ogłosiła finałową dziesiątkę ubiegającą się o tytuł "Wydarzenia Kultury 2011". Wśród nominowanych do tej nagrody znalazła się wystawa "Srebrny koń-archeologiczne skarby między Morzem Czarnym i Kaukazem" prezentowana w hrubieszowskim muzeum w ubiegłym roku.
Wystawa „Srebrny koń..."– była pierwszą próbą prezentacji dorobku polskich i niemieckich badań prowadzonych w XIX i na początku XX wieku na obszarach południowej Rosji i dzisiejszej Ukrainy. Prócz Hrubieszowa prezentowana była w Centrum Kultury Dolnej Saksonii w Bevern, następnie trafiła do prestiżowego Pergamonmuseum na berlińskiej Wyspie Muzeów. W Hrubieszowie prezentowana była od 29 kwietnia do 25 września 2011 roku.


Polsko-niemiecki projekt podniesienia rangi hrubieszowskiego muzeum, realizowany jest przez Instytut Archeologii UMCS w Lublinie oraz Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie oraz berlińskie Museum für Vor- und Frühgeschichte. Partnerami przedsięwzięcia, od których wypożyczone zostały dodatkowe eksponaty (prócz muzeum w Berlinie) są: Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Lubelskie w LublinieInformacje na temat konkursu i sposobu głosowania na stronie Gazety Wyborczej:
Wydarzenie Kultury 2011 - finałowa dziesiątkadodał: Archeo, dnia: 2012-01-24 10:36:17.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: Wielokulturowe cmentarzysko w Czerniczynie - nieznane źródło wiedzy o epoce brązu i wczesnym średniowieczuProjekt: Publikacja katalogu malarstwa Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w HrubieszowieWojownik i księżniczka - wystawa czasowaTowarzystwo Regionalne Hrubieszowskie


TRH


KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria

PROGRAM - STRATY OSOBOWE I OFIARY REPRESJI POD OKUPACJĄ NIEMIECKĄ


straty


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi