Muzeum posiada własny księgozbiór liczący ponad 5000 tysięcy woluminów, wśród których znajdują się książki i czasopisma z zakresu archeologii, sztuki, historii, etnografii i pokrewnych dziedzin. Księgozbiór wzbogacany jest o wydawnictwa związane z historią Hrubieszowa i regionu oraz opracowania na temat życia i twórczości Stanisława Staszica, założyciela Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego. W ramach swojej działalności Muzeum umożliwia do celów naukowych korzystanie ze swojego księgozbioru.

Biblioteka Muzealna udostępnia zbiory własne tylko na miejscu i w wypadku kiedy poszukiwana pozycja nie znajduje się w zbiorach żadnej biblioteki na terenie powiatu hrubieszowskiego. Wskazane przez zainteresowanego pozycje podaje pracownik Muzeum.

Informacje dla zwiedzającychBitwa nad Bugiem 1018-2018Projekt "Miecz z Modrynia"Projekt: Wielokulturowe cmentarzysko w Czerniczynie - nieznane źródło wiedzy o epoce brązu i wczesnym średniowieczuProjekt: Konserwacja dzieł sztuki Pawła Gajewskiego w celu opracowania, prezentacji i podniesienia standardów przechowywaniaKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria
(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi